İçeriğe git
aliyemuratogullari

Minecraft Madenler

Tavsiye Edilen Gönderiler


Kömür Madeni: Oyunda en kolay bulunan madenlerin başında gelir. Kömür madeni en yoğun 29. katmanda bulunmaktadır. Kömür madenini elde edebilmek için en az tahta kazma ile elde edebilirsiniz. Kömür madeni ile yapılacaklar: meşale, yemek pişirmek, madenleri ve bazı eşyaları eritmek, odun kömürü yapmak.
Demir  Madeni: Kömür gibi oyun boyunca kolay bulunan madenler arasındadır. Demir madenini kazabilmek için en az taş kazmaya sahip olmanız gerekmektedir. Demir madeni oyunda en fazla 35. katmanda bulunmaktadır. Oyundaki en dayanıklı ikinci maden türüdür. Altını, elması, zümrütü ve kızıltaşı demir madeni olmadan kazmanız mümkün değildir.


Altın Madeni: Oyunda demir ve kömürden sonra en kolay bulunan üçüncü madendir. Daha çok ravinelerde bulunan altın, düşünüldüğü gibi dayanıklı bir maden değildir. Bu yüzden kılıç, kazma yapımında tercih edilmez. Oyunda istatiksel olarak 20. katmanda bulunmaktadır. Altın ile yapılacaklar: fırında eriterek altın külçesi, Golden Apple, Golden Carrot, saat.


Kızıltaş Madeni: Oyunda zor bulunan madenler arasındadır. Kızıltaş cevherine vurunca 30 saniye etrafına ışık yayar. Bu maden 0-16 katmanlarında bulunmakla beraber en sık 8.katmanda bulunmaktadır. Kızıltaş madenini kazabilmek için en az demir kazmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Kızıltaş madeni iksir yapımında da kullanılmaktadır. 
Elmas Madeni: Oyunda en dayanıklı maden çeşididir ve en çok bulunan ikinci maden türüdür. Elmas madeni 0-16 katmanları arasında bulunmaktadır ve en sık 10. katmanda görünür. Elmas madeni ile dayanıklı aletler, müzik kutusu, büyü masası yapabilirsiniz. Elmas ile büyü masası yaptığınızda büyücü başarısını kazanırsınız. Elmas madenini kazmak için en az demir kazmaya ihtiyacınız bulunmaktadır.


Zümrüt Madeni: Çok zor bulunan madenlerin arasındadır. Zümrüt madeni ile herhangi bir eşya yapamazsınız ancak köylülerle ticaret yaparken zümrüt madeni ile yapabileceksiniz. Zümrüt madeni en az demir kazma ile kazılabilmektedir. Bazen zümrüt madeninin yanında Lapis Lazuli bulabilirsiniz. Extreme Hills biyomundaki madenlerde bulunur.


Lapis Lazuli: Lacivert boya görevini yapan madendir. Bu maden orta zorlukta bulunan bir madendir. Bu madeni taş kazma ile kazabilirsiniz. Oyundaki bazı maddeleri lacivert rengine boyayabilir (lacivert yün, lacivert deri). 


Nether Kuvarsı: Nether'de bulunan bir madendir ve Nether'de bulunan tek madendir. Tahta kazma ile bu madeni kazabilirsiniz. Güneş sensörü ve Kızıltaş karşılaştırıcısı yapılabilir.


Obsidyen: Lav ve suyun karışımı ile ortaya çıkan madendir. Kırmak için en az elmas kazma gerekmektedir. Her katmanda bulunabilir. Çok dayanıklı bir madendir. Fener ve büyü masası yapabilirsiniz.


Katman Kayası: Kırılmayan tek maden çeşididir ve çok dayanıklıdır. 0-2 katmanları arasında bulunmaktadır. 
 

Bu gönderiyi paylaş


Bu mesajın linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap

Sitede yer alan oyun içerikleri, logoları, görselleri ve her türlü materyalleri, ilgili yayıncılarının ve lisans verenlerinin ticari markaları ve telif haklarıdır. Bu internet sitesinin oyun yayıncılarıyla veya yapımcılarıyla bir bağlantısı yoktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...