İçeriğe git
mmetinkurt

Player Unknown Aslında Kim?

Tavsiye Edilen Gönderiler

PUBG, asıl adıyla Player Unknown Battle Graound oyununun Türkçe karşılığı; “Bilinmeyen Oyuncunun Savaş Alanı” dır. Ve bu oyun, öyle para kazanalım ve büyük kazançlar elde edelim diye düşünülüp çıkarılmış bir oyun da değildir. Bildiğimiz gibi oyunun kurucusu, Brenden Greene’dir. Brenden Greeene, bir gün arkadaşı ile oyun oynarken, arkadaşı kendi nickname’ini “player 1” olarak seçmiştir. Brenden ise, buna karşılık “player unknown” olarak belirlemiş ve bundan sonra ki tüm oyunlarda bu nickname’i kullanmaya başlamıştır. Ardından arkadaşı ile böylesi bir battle royal modu oyunu üzerine konuşmuş, birkaç ay sonra Player Unknown Battle Graound oyununu arkadaşına göndermiştir. Yani Brenden, kendi oyununu; kendi kullanıcı adında ki oyununu arkadaşlarına göndermiş ve birkaç yıl sonra, 600 milyon insan tarafından oynanan, ve dünyanın en popüler oyunu haline gelmiştir. Brenden’a PUBG’nin bu seviyede ki yükselişi sorulduğunda da “ben böyle bir yükselme ve gelişme beklemiyordum. Amacım da bu değildi, tamamen eğlence amaçlı çıkarıp, arkadaşlarımla bol bol vakit geçirmek istemiştim” diye yanıtlamıştır.

Ve bunu demeden de geçmek istemiyorum, PUBG'de kullanıcı adını player unknown koyamayız. çünkü bu isim, Brendan Greene'a aittir.

DRhgozEUIAAJ_qP.jpg

Bu gönderiyi paylaş


Bu mesajın linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap

Sitede yer alan oyun içerikleri, logoları, görselleri ve her türlü materyalleri, ilgili yayıncılarının ve lisans verenlerinin ticari markaları ve telif haklarıdır. Bu internet sitesinin oyun yayıncılarıyla veya yapımcılarıyla bir bağlantısı yoktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...