İçeriğe git

Grand Theft Auto San Andreas – Türkçe Yama (İLK TÜRKÇE YAMA 2007)

TayfunKey

Tavsiye Edilen Gönderiler

SA2.jpg.4eaba4012be4e212ea31c9c14d3b6477.jpg

Türkçe Yama Hakkında

Açıkçası şu an Grand Theft Auto: San Andreas’ın en kaliteli Türkçe yaması, gta.bullet’ın yaptığı Türkçe yamadır. Çeviri kalitesine son derece önem veriyor ve İngilizceniz iyiyse, onu tavsiye ederim. O Türkçe yamanın bence en büyük hatası da küfür ve argoların çevrilmemiş olması ve homie’ye hemşo demesidir.

2000’li yıllarda Grand Theft Auto III ve GTA Vice City’i, Oğuz Gürsel’in Türkçe yamaları sayesinde oynadık ve o yamalar ile defalarca bitirdik. Nedense Grand Theft Auto: San Andreas’a el atmayan Oğuz Gürsel’in, o dönem askerde olduğunu ve o yüzden Türkçe yamaya el atamadığını seneler sonra onunla tanışınca öğrendim (Hatta öldüğünü bile düşünmüştüm. Sosyal Medya da yoktu. İnsanlara ulaşmak cidden çok zordu). Halen San Andreas’ı bitirmemiş. ? En önemli serilerden birini o dönem kaçırmış. Bu duruma da bu yüzden ayrı üzülüyorum.

Her şey bir yana mod işini yeni yeni öğrendiğim dönemde, az buçuk okul İngilizcem ile 14 yaşında çevirmeye çalıştığım Grand Theft Auto San Andreas’ın piyasadaki tek sorunsuz Türkçe yamasıydı. Tabii diyalogların aşırı fazla olması ve İngilizce yetersizliğim yüzünden salladığım ve tam olarak doğru çeviremediğim yerlerin olduğunu da inkâr edemem. İndirenler bilir ki, her şeye rağmen gerçekten eğlenceli ve oynanabilir bir Türkçe yamadır.

O dönem, GTA San Andreas’ın çevirisine www.oyunyama.com diye ilk çeviri oluşumu olan site el atmıştı fakat yamayı testten geçirmediği ve kodlamalara dikkat etmeden çevirdiği için bozuk bir Türkçe yama piyasadaydı. Bu durumdan sonra benim bu Türkçe yama, 2007 senesinde ilaç gibi gelmiş halen en çok tercih edilen Türkçe yamalardan olmuştu. Yine de her şeye rağmen bu Türkçe yamayı tekrardan sizlerle paylaşıyorum.  Çünkü istekler bir hayli fazlaydı. Bunun için de çok teşekkür ederim.

800066188_SAWallpaper.thumb.jpg.190f1f124795cc6e00166252d36b9543.jpg

Kurulum

Kurulum basit. İndirdiğiniz klasörün içindeki GTASA_TrYama_BurdanYükle! dosyasını tıklayınız. Dosya otomatikman C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\text klasörüne Yükleyecektir.

NOT: O dönem YTL kullandığımız için oyundaki para birimi $ yerine YTL olmuştu.

Ayrıca oyunda yardımcı hile diyalogları da kullanmıştım. Örneğin; “Cephanen bitti. Git ve Ammu-Nation’dan cephane al” gibi diyaloglara ekstradan “…ya da UZUMYMW hilesini yaz” gibi cümleler eklemiştim.

SA1.jpg.ae4f5e77c661187a56264231b295d4b9.jpg

GTA San Andreas’ın Türkçe yamasını buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca gta.bullet’ın Türkçe yamasını buradan, GTA San Andreas’ın seneler sonra Android için yayınlanan mobil sürümünün Türkçe yamasına da buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

1005324441_SABox.thumb.jpg.db1a1aa2dc46cab2c042f882773d6adb.jpg

Yorumun linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...