İçeriğe git

Kullanım Şartları

Lütfen kullanım şartlarına göz atmak için vakit ayırınız. Oyunforumlari.com (bundan böyle Oyun Forumları) sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet almak için aşağıda belirtilen kullanım şartlarımızı okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

Kullanım Alanı, İçerik Paylaşımı ve Kullanıcı Sorumluluğu

 • Oyun Forumları üyeleri sitede aşağıda yer alan unsurlara yönelik içerik paylaşmayacağını veya erişime teşvik/olanak sağlamayacağını kabul etmek zorundadır:
  • Yasal haklarla korunan ve telif hakkı içeren içerikleri elde etmek, kaydetmek veya erişim sağlamak.
  • Her türlü yasadışı unsura dair içerikleri veya bu unsurlara teşvik eden içerikleri (silah, uyuşturucu, pornografi, kumar, suç unsuru teşkil edecek maddeler, vb.) elde etmek, kaydetmek veya erişim sağlamak.
 • Oyun Forumları, ziyaretçilere ve üyelere sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemektedir. Oyun Forumları, üye veya ziyaretçilerin ürettikleri, kaydettikleri, eriştikleri, erişime açtıkları, yayınladıkları içeriklerden hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 5. ve 8. maddesine ve T.C.K'nin 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Oyun Forumları, paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Sitedeki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletişim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.
 • Üyeler, 3. şahıslara ait özel bilgileri izinsiz bir şekilde açıklayamazlar; başkasına ait fotoğraf, sosyal medya hesabı, telefon numarası ve bunlar gibi özel bilgilerin paylaşılması yasaktır.
 • Forumla ilgi ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli gönderiler yazmak yasaktır.
 • Telif hakkı ile korunan eserleri, materyalleri ve içerikleri telif hakkı sahibinin izni olmadan kullanmak veya paylaşmak yasaktır.
 • Site yöneticilerinin izni olmadan reklam içerikli gönderiler yazmak, reklam sayılabilecek URL'ler paylaşmak yasaktır.
 • Forumlarda ve kişisel mesajlaşma sisteminde küfür, hakaret, argo ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik edici ve kışkırtıcı söylem ve tavırlardan uzak durulması gerekmektedir. Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır. Küfür içeren veya başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı iletiler ilgili uyarı verilerek yetkililer tarafından kaldırılabilir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan üyeler siteden uzaklaştırılacaktır. Bu kural kullanıcı adları ve profil görselleri için de geçerlidir.
 • Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, gönderideki "Rapor" tuşu kullanılarak yöneticilere bildirilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı Verileri ve Güvenliği

 • Çoğu internet sitesinde olduğu gibi Oyun Forumları sitesi de çeşitli kullanıcı verilerini sistem üzerinde tutmak durumundadır. Site üzerinde kayıt oluşturan hesapların verileri sistem üzerindeki veritabanında tutulur. IP adresi, tarayıcı, internet hizmet sağlayıcı (IPS), tarih damgası, giriş ve çıkış yönlendirmeleri ve tıklama sayıları kaydedilebilir. Bu verilerin bazıları sitedeki üyeliklerle ilişiklidir, bazıları ilişkilendirilmez ve kişisel bilgiler içermez.
 • Oyun Forumları sitesine üye olurken ve sonrasında verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, hesap şifrelerinin korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve yetkisiz işlemler yapılması halinde Oyun Forumları sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Kullanıcılar hesap bilgilerinin güvenliğinden kendileri sorumludurlar. Email veya şifre kaybı gibi sebeplerden hesaba erişim sağlayamama durumunda yönetim ekibiyle iletişime geçmeniz ve hesabın sahibi olduğunuzu kanıtladığınızda tekrar erişim sağlamanız için yardımcı olunacaktır.

Hizmet Kalitesi ve İçerik Düzenlemeleri

 • Site üzerinde görünen ve sağladığımız her türlü hizmeti, içeriği, dökümanı, bilgiyi, diğer materyalleri düzenleyebilir, değiştirebilir veya kaldırabiliriz. Bu maddeye ücretli üyelik paketlerinin içeriği, ücreti ve kampanyaları gibi unsurlar da dahildir. Oyun Forumları dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 • Üyeler tarafından açılan konular ve yazılan gönderiler gerek görüldüğü takdirde yönetim ekibi tarafından kilitlenebilir, düzenlenebilir ve kaldırılabilir.
 • Oyun Forumları, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışmasını amaçlar. Ancak sistemde meydana gelen hatalar, arızalar veya internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda Oyun Forumları servisleri etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Oyun Forumları servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat bu servis arızalarından veya hatalarından kaynaklanan ve Oyun Forumları kullanıcılarını veya 3. kişileri etkileyebilecek durumlar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Koşulların Kabulü ve İhtilaf Durumları

 • Oyun Forumları ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler. Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır.
 • Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması, üye olmaması veya üyeliğini sildirmesi yeterlidir.
 • Kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan gönderileri kaldırılabilir, düzenlenebilir, uyarı cezası verilebilir ve üyenin hesabı yasaklanabilir.
 • İnternet sitemizden faydalanan kişiler bu metni okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
 • Oyun Forumları, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
×
×
 • Yeni Oluştur...