İçeriğe git

Sims 4 Birisini Öldürme ve Ölüm Çeşitleri


aliyemuratogullari

Tavsiye Edilen Gönderiler

Sims oyunun diğer versiyonlarında Sim'i öldürmek kolaydı. Boğarak öldürmek gibi. Ancak Sims 4'te bu işlem daha zorlaştı. Şimdi sizlere birkaç öldürme şeklinden ve ölüm çeşitlerinden bahsetmek istiyorum.


1. Yaşlılıkla Ölüm
Bu her Sims versiyonunda olan, Sim'in yaşlanmasıyla oluşan doğal ölüm şeklidir. İksir içirmediğiniz sürece bu ölüme asla engel olamazsınız. 


2. Yorgunluktan Ölüm
Yaşlı Sim'lerinizi fazlasıyla yorarsanız Sim'leriniz sonunda yaşlılıktan ölecektir. Mesela yaşlı Sim'e fazla spor yaptırırsanız ve yorgun olmasına rağmen dinlenmesine izin vermezseniz bu ölüm gerçekleşir.


3.Kızgınlıktan/Gülmekten/Utanmaktan Ölüm
Yukarıda saydığım duyguları yaşayan ve bu duygu durumlarında uzun süre kalan Sim'ler en sonunda ne yazık ki ölecektir. "Hysterical" durumunu yaşayan Sim kendini kaybederek gülmekte ve sonunda ölmektedir. "Mortified" durumunu yaşayan Sim kendisini aşağılanmış hissetmekte ve utançtan ölmektedir. "Enraged" ruh halini yaşayan Sim ise küplere binmiş haldedir ve bu durum devam ederse öleceği kesin.


4. Elektrik Çarpması İle Ölüm
Bu ölümü gerçekleştirmek istiyorsanız eğer tamir etme yeteneği olmayan bir Sim'i bozuk bir aleti tamir etmeye zorlamalısınız. Büyük ihtimalle tamir edemeyecek ve elektrik çarpacaktır. Ardından tekrar tamir etmeye zorlarsanız tekrar elektrik çarpacak ve bu sefer Sim'iniz ölecektir.


5. Yanarak Ölme
Sim'inizi yanarak öldürmek için iki aleti kullanabilirsiniz. Birincisi şömine. Şöminenin çevresine koltuk, halı gibi nesneleri yerleştirip yangın çıkmasını bekleyin. İkincisi ise ucuz bir ocakta yemek yapma yeteneği olmayan bir Sim'e yemek yaptırmak. Bunları yaparken Sim'in ölmesini kesinleştirmek için yangın söndürücü olmadığına ve Sim'in yangın çıkan odadan kaçamadığına emin olun.


6. Açlıktan Ölmek
Sim'ler çok acıktıklarında sizin yardımınız olmadan yemek yiyebilmektedir. Bu yüzden Sim'i açlıktan öldürmek için onu bir odaya hapsedin. Bunu yaptığınızda 24 saatte ölecektir.


7. Cow Plant ile Ölüm
Cow Plant bitkisinin tohumuna hazine arayarak, Oasis Springs çölünde Bloom Park'ta balık avlayarak veya uzaya keşfe çıkarak ulaşabilirsiniz. Bu bitkiyi 12 saatte bir beslemeniz gerekmektedir. Beslemediğinizde Sim'inize yemek göstererek yanına çağıracak ve Sim'inizi yiyerek karnını doyuracaktır.

Yorumun linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...