İçeriğe git

aliyemuratogullari

Üye
 • Mesaj Sayısı

  10
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyaret

Son Profil Ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri kısmı aktif değil ve diğer üyelere gösterilmiyor.

aliyemuratogullari Başarımları

Acemi

Acemi (1/14)

1

İtibar Puanı

 1. Tahta Kılıç: Oyunda en az hasar veren kılıçtır ve büyük ihtimalle oyuna başlar başlamaz sahip olacağınız ilk kılıçtır. Tahta kılıca ağaçlardan yapabilirsiniz. Tahta kılıcın ömrü ise 60 vuruştur. Taş Kılıç: Tahta kılıç gibi oyunun başında rahatlıkla elde edebileceğiniz kılıçlardan birisidir. Taş kılıcın ömrü 132 vuruştur. Demir Kılıç: Oyunda yine rahatlıkla elde edebileceğiniz bir kılıç türüdür. Demir kılıcın ömrü ise 251 vuruştur. Demir madeni bularak kolaylıkla yapabilirsiniz. Altın Kılıç: Kesinlikle tavsiye edilmeyen kılıçlardan birisidir. En az dayanıklılığa sahiptir. Altın kılıcın ömrü 33'tür. Altın madeni bularak yapabilirsiniz. Elmas Kılıç: Oyundaki en dayanıklı ve en güçlü kılıçtır ve elmas madenini bulduktan sonra rahatlıkla yapabilirsiniz. Elmas kılıcın ömrü ise 1562 vuruştur. Kılıçlara Yapılan Büyüler Kırılmazlık: Kılıcınızın dayanıklılığını arttırır. Savurma: Saldırdığınız düşmanın ileriye savrulmasını sağlar. Süpürücü Kenar: Saldırı yaptığınız alanın dışındaki düşmanlarınızın daha fazla hasar almasını sağlar. Darbe: Saldırınızı daha güçlü kılar. Karşı tarafa daha fazla hasar verir. Ganimet: Saldırdığınız düşmandan düşen eşyanın şansını arttırmaya yarar. Keskinlik: Kılıcınızın gücünü, verdiği hasarı arttırır. Alevden Çehre: Saldırdığınız düşmanın vurduğunuzda yanmasını sağlar. Tamir: Tecrübe puanlarınızla eşyalarınızın tamir olmasını sağlar. Eklembacaklıların Kıyameti: Bu büyüyü kullandığınızda örümcekler tek vuruşta ölür. Bazı canavarlarda (Gümüş balık ve endermit) ekstra hasar alırlar. Kaybolma Laneti: Öldüğünüzde sahip olduğunuz kılıcın ortadan kaybolmasını sağlar.
 2. Kömür Madeni: Oyunda en kolay bulunan madenlerin başında gelir. Kömür madeni en yoğun 29. katmanda bulunmaktadır. Kömür madenini elde edebilmek için en az tahta kazma ile elde edebilirsiniz. Kömür madeni ile yapılacaklar: meşale, yemek pişirmek, madenleri ve bazı eşyaları eritmek, odun kömürü yapmak. Demir Madeni: Kömür gibi oyun boyunca kolay bulunan madenler arasındadır. Demir madenini kazabilmek için en az taş kazmaya sahip olmanız gerekmektedir. Demir madeni oyunda en fazla 35. katmanda bulunmaktadır. Oyundaki en dayanıklı ikinci maden türüdür. Altını, elması, zümrütü ve kızıltaşı demir madeni olmadan kazmanız mümkün değildir. Altın Madeni: Oyunda demir ve kömürden sonra en kolay bulunan üçüncü madendir. Daha çok ravinelerde bulunan altın, düşünüldüğü gibi dayanıklı bir maden değildir. Bu yüzden kılıç, kazma yapımında tercih edilmez. Oyunda istatiksel olarak 20. katmanda bulunmaktadır. Altın ile yapılacaklar: fırında eriterek altın külçesi, Golden Apple, Golden Carrot, saat. Kızıltaş Madeni: Oyunda zor bulunan madenler arasındadır. Kızıltaş cevherine vurunca 30 saniye etrafına ışık yayar. Bu maden 0-16 katmanlarında bulunmakla beraber en sık 8.katmanda bulunmaktadır. Kızıltaş madenini kazabilmek için en az demir kazmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Kızıltaş madeni iksir yapımında da kullanılmaktadır. Elmas Madeni: Oyunda en dayanıklı maden çeşididir ve en çok bulunan ikinci maden türüdür. Elmas madeni 0-16 katmanları arasında bulunmaktadır ve en sık 10. katmanda görünür. Elmas madeni ile dayanıklı aletler, müzik kutusu, büyü masası yapabilirsiniz. Elmas ile büyü masası yaptığınızda büyücü başarısını kazanırsınız. Elmas madenini kazmak için en az demir kazmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Zümrüt Madeni: Çok zor bulunan madenlerin arasındadır. Zümrüt madeni ile herhangi bir eşya yapamazsınız ancak köylülerle ticaret yaparken zümrüt madeni ile yapabileceksiniz. Zümrüt madeni en az demir kazma ile kazılabilmektedir. Bazen zümrüt madeninin yanında Lapis Lazuli bulabilirsiniz. Extreme Hills biyomundaki madenlerde bulunur. Lapis Lazuli: Lacivert boya görevini yapan madendir. Bu maden orta zorlukta bulunan bir madendir. Bu madeni taş kazma ile kazabilirsiniz. Oyundaki bazı maddeleri lacivert rengine boyayabilir (lacivert yün, lacivert deri). Nether Kuvarsı: Nether'de bulunan bir madendir ve Nether'de bulunan tek madendir. Tahta kazma ile bu madeni kazabilirsiniz. Güneş sensörü ve Kızıltaş karşılaştırıcısı yapılabilir. Obsidyen: Lav ve suyun karışımı ile ortaya çıkan madendir. Kırmak için en az elmas kazma gerekmektedir. Her katmanda bulunabilir. Çok dayanıklı bir madendir. Fener ve büyü masası yapabilirsiniz. Katman Kayası: Kırılmayan tek maden çeşididir ve çok dayanıklıdır. 0-2 katmanları arasında bulunmaktadır.
 3. The Sims 3 University Life eklentisi ile Sim'leriniz üniversiteye gidebiliyor ve öğrenci hayatı yaşayabiliyorlar. Üniversite diplomasına sahip olmak için ise Sim'lerinizi zor bir dönem bekliyor olacak. Geliştirmeleri gereken yetenekler, sosyal çevreler, final sınavları ve daha bir sürü şey. Üniversite hayatına başlamanız için üniversite tarafından yollanan bir "University Welcome Kit" gelir. Bu objeye tıkladığınızda size iki tane seçim şansı sunar. Birincisi size üniversiteye dair hediyeler verir ve diğeri ise sizi bir yetenek sınavına sokacaktır. Sim'inizin hangi yeteneği ne kadar geliştiyse yetenek sınavında o kadar başarılı olacaktır ve başarısına göre burs kazanacaktır. Eğer yetenek seviyeniz yüksekse aynı gerçek hayatta olduğu gibi üniversiteye giderken burs kazanıyorsunuz ve para ödemiyorsunuz. Yani üniversiteye başlamadan önce biraz yeteneklerinizi geliştirmenizde fayda var. Gerçek bir üniversite hayatını oyuna taşıyan Sims 3 University Life paketinde üniversiteye başlamak için cep telefonunuzu kullanıyorsunuz ve Sim'iniz derslerini, eğitim göreceği dalı, kaç dönem okuyacağını seçip onaylıyoruz ve Sims 3 üniversite hayatınız başlıyor. Sims 3 University Life paketinde üniversite kasabasına gidiyorsunuz. Bu kasabada nasıl yaşayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Yurtta kalabilirsiniz veya kendi evinize yerleşebilirsiniz. Sims 3 University Life paketinde yurtlarda kalmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Her yurtta 8 Sim yaşar ve bu Sim'lerle sosyalleşebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise kendi evinize yerleşmek olacaktır. Evinize yerleştiğinizde her Sims evinde olduğu gibi evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Kendinize ev arkadaşları bulabilirsiniz. Aradığınız ev arkadaşınızın cinsiyetini seçebilir ve birden fazla ev arkadaşı alabilirsiniz. Sims 3 University Life tam bir öğrenci hayatı yaşayabilmeniz için her şeyi sunuyor. Sosyal kulüplere katılıp sosyalleşebilirsiniz. Graffiti yapmak, bowling oynamak gibi yetenekleri keşfedebilirsiniz. Ders çalışmaktan sıkılan Sim'iniz için partiler, festivaller düzenleyebilir ve sosyalleşebilirsiniz. Kampüs hayatının tadını çıkarıp yeni insanlarla flört edebiliyorsunuz. Üniversite hayatında başarılı olursanız eğer bu sizin kariyer hayatınıza da yansıyor. Aynı gerçek hayatta olduğu gibi. Çok başarılı bir eğitim hayatınız ve başarılarınız olursa iş verenler size iş teklifinde bulunacaktır. Sims 3 University Life ile üniversite hayatını keyifle deneyimleyebilirsiniz.
 4. aliyemuratogullari

  Sims 3 Pets

  Sims 3 Pets eklenti paketi hayvansever oyuncuların her zaman en çok hoşuna giden eklenti paketlerinden biri oldu. Sims 3 Pets ile kedi, köpek ve at yaratabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz hayvanı yönetebiliyor, onların yaşam ödüllerini kazanıyor, evcil hayvanların yerine geçebiliyorsunuz. Sims 3 Pets eklentisinde sadece kedi, köpek, at hayvanları yok. Etrafta da pek çok hayvan ile karşılaşabilirsiniz. Muhabbet kuşları, fareler, rakun, geyik gibi hayvanlarla karşılaşmanız mümkün. Bununla beraber Sims 3 Pets eklentisinde Unicorn'lar var. Evet sevimli tek boynuzlu atlar ile oyunda karşılaşmanız mümkün. Sims 3 Pets sizlere yeni bir çiftlik kasabası sunuyor. Bu kasaba ile birlikte yeni ev eşyaları, yeni saç stilleri, yeni giysiler mümkün. Aynı zamanda yeni sosyalleşme bölgelerinde farklı Sim'lerle tanışamanız, yeni Pet'lerle tanışmanız mümkün. Sims 3 Pets, size evcil hayvan edinme şansını verirken onlara karşı yerine getirmeniz gereken sorumlulukları da unutmamalısınız. Sahiplendiğiniz bir kedinin karnı acıkabilir, oyun oynamak isteyebilir veya etrafı dağıtıp kirletebilir. Bu yüzden sevginizin yanında sabrınızın da olması gerektiğini unutmayın.
 5. Sims 3'e gelen ve en renkli eklenti paketlerinden biri olan Late Night'tan bahsedeceğim sizlere. Sims 3 Late Night belki bilenler bilir Sims 2 'de de bunun benzeri vardı. Elbette göüntü kalitesi ve seçenekler çok kısıtlıydı ancak o dönem oldukça heyecan getirmişti oyuna. Sims 3 Late Night'da aynı şekilde oyuna bambaşka bir renk, bambaşka bir heyecan getiriyor. Artık Sim'ler bahçeli evlerde yaşamak zorunda değil. Artık gökdelenlerde yaşayabiliyorlar. Artık evlerinde tek başına gitar çalmak zorunda değiller. Sim'ler Sims 3 Late Night ile müzik gruplarını kurabiliyorlar, gece klüplerine, diskolara ve barlara gidebiliyorlar. Çok heyecanlı değil mi? Resmen keşfedilmesi gereken, sürprizlerle dolu yeni bir Sims dünyası. Sims 2'de olduğu gibi Sims 3 Late Night eklenti paketinde Sim'ler vampir olabiliyor. Yeni eşyaları, giysileri ve saç şekillerini saymıyorum bile. Peki neler yapabiliyoruz Sims 3 Late Night ile? Gece kulüplerine, diskolara ve barlara gidip yeni yerler keşfedebiliyoruz. Bu yeni keşfettiğimiz yerlerde yeni kişiler tanıyıp sosyalleşebiliyoruz. Hep hayalini kurduğunuz ama gerçek hayatta yapmaya fırsatınız olmayan müzik grubunu kurup konser verebiliyorsunuz. Müziksever insanların etkilendiğine eminim. Müzik grubunuza istediğiniz enstrümanı ekleyip, yeni üyeler katıp geliştirebiliyorsunuz. Sims 3 Late Night eklentisi ile Sim'iniz artık ünlü olabiliyor. Herkesin merak ettiği ünlü hayatını yaşayıp, limuzinlerde gezme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Elbette her ünlü kişiyi takip eden bir magazin ekibi vardır. Magazin ekibine röportaj verebilir yada onlardan kaçabilirsiniz. Tercih sizin. Geceleri tenhalaşan şehir sokakları. Biraz ürkütücü değil mi? Bu sokaklarda vampirlerle tanışabilirsiniz. Tabiki vampirler illede tenha sokaklarda olmuyor. Merak etmeyin geceleri onlarla barlarda tanışabilir, diskolarda dans edebilirsiniz. Belli mi olur belki sizde vampir olmaya karar verirsiniz. En keyifli kısmı ise gökdelenlerde yaşamak değil mi? Her zamanki Sims kasabalarındaki hayatı yarıda kesip şehirde yaşamak oldukça keyifli ve farklı. Sims 3 Late Night baştan sona keyif alabileceğiniz ve yeni heyecanlar bulabileceğiniz bir eklenti paketidir.
 6. Sims 4'te çoğu hile şifreleri yine aynı. Pek bir değişiklik söz konusu değil. Şifre panelini açmak için: CTRL + Shif + C Motherlode: 50.000 Simoleons veriyor. Sims oyunlarının en sevilen ve oyuna en keyif veren hile şifresidir. Headlineefects on/off: Sim'lerin üzerindeki Plumbob'ları kapatır veya açar. FreeRealEstate on/off: Açık olan tüm evler ücretsiz olur ve dünyaya girişi sağlar. Fullscreen: Oyunu tam ekran yapar veya tam tersi kapatır. Kaching (Rosebud): 1000 Simoleons verir. Death.toggle: Sim'lerinizin ölümünü durdurur. Testingcheats true: yazdıktan sonra “cas.fulleditmode” hilesini girince bütün CAS özelliklerini aktif eder. Shift+ basarak Sim'lere ve objelere tıklarsanız hileleri aktif eder. Shift + kullanarak yapılabilecek hileler: Cheat Motive-Make Happy: Sim'inizin bütün ihtiyaçlarını doldurup etrafa mutluluk saçarak gezmesini sağlar. Add to Family: Sim'i aktif olan aileye ekler. Cheat Motive- Enable Motive Decay: Sim'lerin motivasyonlarını, heyecanlarını değişken yapar. Cheat Motive - Disable Motive Decay: Sim'lerinizin motivasyonlarında dalgalanmalar, hareketler olmaz. Motivasyonları sabitlenir. Shift + bir yere tıklarsanız o an seçili olan Sim'i tıkladığınız yere ışınlarsınız. Shift + obje tıklayıp make dirty: Objenin kirlenmesini sağlarsınız.
 7. Sims oyunun diğer versiyonlarında Sim'i öldürmek kolaydı. Boğarak öldürmek gibi. Ancak Sims 4'te bu işlem daha zorlaştı. Şimdi sizlere birkaç öldürme şeklinden ve ölüm çeşitlerinden bahsetmek istiyorum. 1. Yaşlılıkla Ölüm Bu her Sims versiyonunda olan, Sim'in yaşlanmasıyla oluşan doğal ölüm şeklidir. İksir içirmediğiniz sürece bu ölüme asla engel olamazsınız. 2. Yorgunluktan Ölüm Yaşlı Sim'lerinizi fazlasıyla yorarsanız Sim'leriniz sonunda yaşlılıktan ölecektir. Mesela yaşlı Sim'e fazla spor yaptırırsanız ve yorgun olmasına rağmen dinlenmesine izin vermezseniz bu ölüm gerçekleşir. 3.Kızgınlıktan/Gülmekten/Utanmaktan Ölüm Yukarıda saydığım duyguları yaşayan ve bu duygu durumlarında uzun süre kalan Sim'ler en sonunda ne yazık ki ölecektir. "Hysterical" durumunu yaşayan Sim kendini kaybederek gülmekte ve sonunda ölmektedir. "Mortified" durumunu yaşayan Sim kendisini aşağılanmış hissetmekte ve utançtan ölmektedir. "Enraged" ruh halini yaşayan Sim ise küplere binmiş haldedir ve bu durum devam ederse öleceği kesin. 4. Elektrik Çarpması İle Ölüm Bu ölümü gerçekleştirmek istiyorsanız eğer tamir etme yeteneği olmayan bir Sim'i bozuk bir aleti tamir etmeye zorlamalısınız. Büyük ihtimalle tamir edemeyecek ve elektrik çarpacaktır. Ardından tekrar tamir etmeye zorlarsanız tekrar elektrik çarpacak ve bu sefer Sim'iniz ölecektir. 5. Yanarak Ölme Sim'inizi yanarak öldürmek için iki aleti kullanabilirsiniz. Birincisi şömine. Şöminenin çevresine koltuk, halı gibi nesneleri yerleştirip yangın çıkmasını bekleyin. İkincisi ise ucuz bir ocakta yemek yapma yeteneği olmayan bir Sim'e yemek yaptırmak. Bunları yaparken Sim'in ölmesini kesinleştirmek için yangın söndürücü olmadığına ve Sim'in yangın çıkan odadan kaçamadığına emin olun. 6. Açlıktan Ölmek Sim'ler çok acıktıklarında sizin yardımınız olmadan yemek yiyebilmektedir. Bu yüzden Sim'i açlıktan öldürmek için onu bir odaya hapsedin. Bunu yaptığınızda 24 saatte ölecektir. 7. Cow Plant ile Ölüm Cow Plant bitkisinin tohumuna hazine arayarak, Oasis Springs çölünde Bloom Park'ta balık avlayarak veya uzaya keşfe çıkarak ulaşabilirsiniz. Bu bitkiyi 12 saatte bir beslemeniz gerekmektedir. Beslemediğinizde Sim'inize yemek göstererek yanına çağıracak ve Sim'inizi yiyerek karnını doyuracaktır.
 8. Sims 4' de çok sık rastlamasakta ne yazık ki ölümler gerçekleşebilmekte ancak merak etmeyin çünkü sevdiğimiz Sim'leri geri getirebiliyoruz. Biraz uğraştırıcı da olsa Sim'inizin daha sonra özlem çekmemesi için değer. 😉 Öncelikle ölen birisini canlandıracak olan Sim'in yazarlık seviyesinin 10 olması gerekiyor. Bunu düzenli olarak yazı yazdırarak başarabilirsiniz. Oyun ekranında Aspiration (İstekler) kısmında bulunan "Bestselling Author" isteğini tamamlamanız gerekiyor. Bu isteği tamamlayınca Sim'iniz en çok satan yazarlar kısmında olacak. Sim'iniz profesyonel bir yazar olduğu için artık ona "The Book of Life" (Hayatının Kitabı) kitabını yazdırmanız gerekmektedir. Sim'iniz kitabını yazdı ve şimdi sıra kutsamaya geldi. Ölmesini istemediğiniz Sim'inizin yanına gidip Capture Epic Saga tuşuna basın ve kutsayın. Bunu yaptığınızda artık kutsadığınız Sim ölse bile onu hayata döndürebileceksiniz. Peki nasıl? Kutsadığınız Sim öldüğünde kitabı seçin. Çıkan Summon tuşuna basın ve Sim'inizi geri getirin.
 9. MINECRAFT VE CANAVARLARI Minecraft dünyası bir bakıma hayatta kalma ve mücadele oyunudur. Biraz oyunu hızlandırmak, oyuna heyecan katmak ve oyunu zorlaştırmak için gerekli olan varlıklar ise canavarlar. Minecraft dünyasında birden fazla canavar çeşidi bulunmakta. Her canavar türünün ise kendine has özellikleri (dayanıklılık, güç gibi) bulunuyor. Ancak tüm canavarların ortak noktası ise ışık. Minecraft evrenindeki tüm canavarlar loş ortamlarda ortaya çıkıyor. Minecraft Canavarları arasında seçtiğim ilk canavar, örümcekler. Örümceklerin canı ve saldırı gücü zayıftır. Minecraft evreninde en kolay baş edebileceğiniz canavarlardan biri diyebiliriz. Can: 16 Saldırı: 2-3 Saldırı Şekli: Yakın İskeletler, loş ışıklarda ortaya çıkan iskeletler ise örümceklere kıyasla daha zorlayıcı canavarlar. Can: 20 Saldırı: 2-6 Saldırı Şekli: Uzaktan (ok ve yay) Cadılar, yüksek cana sahip cadılar uzaktan saldırmayı seviyor. Elbette cadı diyince aklımıza ilk gelen şey: iksir. Cadıların en büyük silahları iksirleri ve size bir ipucu cadıları en iyi yenebileceğiniz alet ise iksir. K Can: 26 Saldırı: İksire göre değişkenlik gösteriyor. Saldırı Şekli: Uzaktan Creeper'lar, kedilerden ve leoparlardan korkan ama güneş ışığına da dayanıklı Minecraft Canavarları. Ne yazık ki diğer canavarlar gibi güneş ışığında ölmüyor. Ayrıca Creeper'lardan uzakta durmanızda fayda var. Çünkü bu canavarların saldırı kuvveti size yaklaştıkça artıyor. Can: 20 Saldırı: 49-97 Saldırı Şekli: Yakın Gümüş Balığı, bizim dünyamızdaki piranalar gibi diyebiliriz. Küçük ve çelimsiz. Ancak çok hızlı ve hızlı olduğu için azıcık bir saldırı kuvvetiyle hasar bırakabiliyor. Can: 8 Saldırı: 1 Saldırı Şekli: Yakın Zombi, evet en sık rastladığımız ve en çok dövüştüğümüz Minecraft Canavarıdır. Zombileri kendinizden uzak tuttuğunuz sürece size zarar veremezler. Can: 20 Saldırı: 2-9 Saldırı Şekli: Yakın Balçıklar üç çeşit büyüklüğe sahiptir ve onların en büyük korkuları ise sudur. Büyük, orta ve küçük boylara sahiptirler. Bu Balçıklar aynı zamanda zıplayarak saldırmayı sever aman dikkat. Can: 16 - 4 - 1 (Boylarına göre) Saldırı: 4 - 2 (Küçükler zararsızdır) Saldırı Şekli: Yakın Enderman'ler yüksek cana sahip olmalarına rağmen sudan korkuyorlar. Enderman'ler çok hızlı bir şekilde yanınıza gelirler ve sık sık ışınlanırlar. Bu nedenle yakalanmaları zordur. Ayaklarından vurarak öldürme şansınız var. Can: 40 Saldırı: 4-10 Saldırı Şekli: Yakın Hortlaklar, size ateş topu fırlatarak zarar verecektir. Canları çok fazla değildir ve cehennemde yaşayan canavarlardandır. Can: 10 Saldırı: 10-17 Saldırı Şekli: Uzaktan Alaz, cehennemde ve kale civarında bulunan canavarlardandır. Bu canavarlar sudan ve kardan nefret ederler. Temas etmeden saldırı yapabilen tek canavardır. Can: 20 Saldırı: 3-9 Saldırı Şekli: Uzaktan Zombi Domuzadamlar, dokunmadığınız sürece size asla zarar vermezler. Alaz ve Enderman’ler gibi onlarda sudan korkuyor. Can: 20 Saldırı: 5-13 Saldırı Şekli: Yakından Wither, oyundaki en en fazla cana sahip canavarlardır ve oyuncular tarafından yaratılabiliyor sadece. Can: 300 Saldırı: 5-12 Saldırı Şekli: Uzaktan Ender Ejderhası, bu canavarı yenince oyunu bitiriyorsunuz yani tahmin edeceğiniz üzere Son dünyasında bulunuyor. Can: 200 Saldırı: 6-15 Saldırı Şekli: Uzak ve yakın
 10. Minecraft sürprizlerle dolu bir dünya ve tahmin ediyorum ki ilk gece oyunu hiç bilmeyenler için bol sürprizli geçiyor. İlk oynadığımda gece olup canavarlar ortaya çıktığında öylece kalakalmıştım. Şimdi bu durumu yaşamamanız için sizlere biraz tüyo vereceğiz. Elbette oyunun tüm gizemini kaçırmadan. Öncelikle gündüzleri Minecraft evreninde başınıza bir şey gelmez. Domuzlar, inekler, kuzular dolaşır durur. Sizde eğer oyunu ilk kez oynuyorsanız gündüzleri etrafı keşfedecek ve yeni şeyler deneyeceksinizdir. Ancak akşam olduğunda iskeletler, zombiler gibi korkunç canavarlar ortaya çıkacak ve size saldırmaya çalışacaklardır. Bunu önlemek için kendinize bir barınak yapın. İlk gün etrafta gezip ağaçlardan odun toplayın. İlk gün için 20 odun toplamanız yeterli olacaktır. Bunları wooden planks (kereste) haline getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra kerestelerin bir kısmını çubuk haline getirin ve balta, kazma, kılıç yapın. Böylece ilk gece için gerekli eşyalara sahipsiniz. Barınma kısmına gelecek olursak ilk gece için en ideal olanı kendinize bir mağara kazmak. Mağaranızı kazın ve etrafını kapatıp güvenli hale getirin. Unutmayın mutlaka ama mutlaka mağaranızı aydınlatabilmek için meşale yapın. Çünkü Minecraft dünyasında canavarlar karanlık olan her yerde doğabiliyor. İlk gecenizde mağaranızda mutlaka olması gerekenleri toparlayıp size sıralamak istiyorum. 1- Kömür (Meşale yapmak için) 2- Et 3- Stick (Meşale, kürek, kazma, kılıç yapmak için)
×
×
 • Yeni Oluştur...