İçeriğe git

Oyun Forumları

Yönetici
 • Mesaj Sayısı

  9
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyaret

İtibar Puanı

3 Orta

1 Takipçi

Oyun Forumları Hakkında

Son Profil Ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri kısmı aktif değil ve diğer üyelere gösterilmiyor.

 1. Bir önceki güncelleme haberinden (2020.03.26) itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Oyun serileri forum bölümleri için alt forumların görünümü kısaltıldı. Kritik sunucu, sistem ve tema güncellemeleri yapıldı. Rütbe, başarımlar ve rozetler sistemleri aktif edildi. Görünüm kişiselleştirme seçenekleri eklendi. Varsayılan arkaplan görseli değiştirildi. Sistemsel dil güncellemeleri yapıldı. Kişisel Bilgiler'de Platform seçimine PlayStation 5 ve Xbox Series X/S seçenekleri eklendi. Facebook ile oturum açamama sorunu düzeltildi. Yeni tepki seçenekleri eklendi.
 2. Bir önceki güncelleme haberinden (2019.12.17) itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Profil alanındaki oyun platformları seçimlerine "Sanal Gerçeklik (VR)" eklendi. Forum anasayfası mobil görünümünde iyileştirmeler yapıldı. Yeni forum açıldı: PES Yeni forum açıldı: FIFA Yeni forum açıldı: Diğer Video Oyunları Yeni forum bölümü açıldı: The Elder Scrolls Serisi Yeni forum bölümü açıldı: Call of Duty Serisi
 3. Bir önceki güncelleme haberinden (2019.10.10) itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Forum sistemsel güncellemeleri yapıldı. Forum görünümünde iyileştirmeler yapıldı. Etiket sisteminde iyileştirmeler yapıldı. Etiketlerin forum ana sayfasında görünür olması sağlandı. Yeni forum açıldı: Sanal Gerçeklik (VR)
 4. Bir önceki güncelleme haberinden (2019.08.30) itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Başlık alanına arkaplan görseli değişim seçeneği eklendi. Başlık alanına yeni arkaplan seçeneği eklendi: Grand Theft Auto V Arkaplanı Başlık alanı arkaplan seçimine arkaplanın hangi oyuna ait olduğunun bilgisi eklendi. Forum okundu/okunmadı ikonu değiştirildi. Mobil görünümde küçük görsel düzenlemeler ve optimizasyonlar yapıldı. Forum açıklamaları alt forumların üstüne taşındı. Yeni forum açıldı: Görüşler, Öneriler ve Şikayetler
 5. Bir önceki güncelleme haberinden (2019.07.26) itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Profil alanına oyun platformları seçimi eklendi. Profil alanına konum seçimi eklendi. Yeni forum açıldı: Need for Speed: Heat Yeni forum açıldı: Black Desert Mobile Yeni rehber eklendi: İtibar Puanı Sistemi Nasıl Çalışır? Metin editörü sistemsel güncellemesi yapıldı. Ufak görsel düzenlemeler yapıldı. Ufak metin düzeltmeleri yapıldı.
 6. Bu yazıda İtibar Puanı sisteminin nasıl çalıştığını ve sistemle ilgili çeşitli soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz. İtibar Puanı Nedir? Oyun Forumları'nda üyelerin paylaşımlarının kalitesini ve beğenisini ölçmek için İtibar Puanı sistemi kullanılır. Her üyenin bir İtibar Puanı olur ve bu puan artıp azalabilir. İtibar Puanı Nerelerde Görünür? Her üyenin puanı herkese açık olarak profil sayfalarında görüntülenebilmektedir. Ayrıca her gönderinizde isminizin altında yer alacak şekilde bu puanınız gözükmektedir. İtibar Puanı Nasıl Kazanılır/Kaybedilir? İtibar Puanı tamamen diğer üyelerin sizin yazdıklarınızı değerlendirmesiyle oluşan bir puanlama sistemidir. Sistem çok basit işler, her gönderinizin altında çıkan Beğen ve Beğenme tepki butonlarına tıklanması, +1 puan veya -1 puan olarak İtibar Puanı'nıza yansır. Tüm üyelerin günde 10 adet başkalarının gönderilerine puan verme hakkı bulunur, saat 00:00'da sıfırlanır. Kendi gönderilerinize tepki koyamazsınız ve İtibar Puanı'nıza müdahale edemezsiniz. İtibar Puanı'nın Avantajları/Dezavantajları Nelerdir? İtibar Puanı'nızın yüksek veya düşük olmasının belirli olarak bir yaptırımı yoktur. İtibar puanınızın yüksek olması, Oyun Forumları'nda saygınlığınızın yüksek olması anlamına gelir, düşük olması da olumsuz anlam taşır. Sitede sadece belirli bir İtibar Puanı'na ulaşmış üyelere özel aktiviteler, ödüller veya çekilişler düzenlenebilir. Herhangi bir kuralı ihlal etmediğiniz sürece İtibar Puanı'nızın düşük olması herhangi bir yaptırıma sebep olmaz, ancak puanınızın düşük olması kural ihlallerinde uygulanacak olan yaptırımın seviyesini arttırabilir. İtibar Puanı Seviyeleri Nelerdir? İtibar Puan'larının seviyeleri puanınıza göre belirlenir ve anlamları aşağıdaki gibidir. [20] ve üstü puan: Çok İyi [10] - [19] arası puan: İyi [0] - [9] arası puan: Orta [-10] - [-1] arası puan: Kötü [-20] - [-9] arası puan: Çok Kötü
 7. Sitenin açılmasından itibaren sitede yapılan değişiklikler şu şekildedir: Facebook ile giriş ve hesap bağlantısı eklendi. Etiket sistemine yeni etiketler eklendi. Etiketler renklendirildi. Metin editörüne tablo yaratma özelliği eklendi. Metin editörüne "Biçim" seçimi eklendi. Üye toplam dosya yükleme kotası arttırıldı. Ufak görsel düzenlemeler yapıldı.
 8. Burada yer alan gönderi yazım kuralları, site kullanım koşullarından ayrı olarak ele alınır. İmla kurallarına, noktalama işaretlerine uyulmalıdır. İmla kurallarına uyulmadan, özensiz yazılan gönderiler için uyarı veya geçici yasaklar uygulanabilir. Forum yetkilileri; imla kurallarının yanlış kullanıldığı gönderilerde, yazım yanlışlarını ve anlam bozukluklarını düzeltme amacıyla, başkaları tarafından yazılmış gönderileri düzenleyebilir. Konu açarken, konu başlığı olarak konuyu belirten bir metin girilmelidir. Örneğin bir konuda yardım/görüş almak için "Lütfen yardım eder misiniz?" veya "Bir sorum var" gibi konu başlıkları tercih edilmemelidir; soruyu açıklayan, alakalı bir başlık girilmelidir. Konu açarken, konuya uygun olan etiketler ve ön ek seçilmesi gereklidir. Eğer etiketler arasında konuyu temsil eden bir etiket yoksa seçilmeyebilir. Tamamen reklam amacı güden (oyun sunucusu, YouTube kanalı, Discord sunucusu, internet sitesi, mobil uygulama gibi) konu açmak veya gönderi yazmak yasaktır. Kuralı ihlal edenler forumdan süreli veya süresiz olarak uzaklaştırılabilirler. Gönderilere, ziyaretçi başına kazanç vadeden çeşitli link kısaltma servisleri kullanılarak oluşturulmuş bağlantılar eklenemez. İnternet dilinde Caps Lock açık şekilde büyük harfle yazmak bağırmak anlamı taşır. Eğer gönderiniz bağırma anlamı taşıyorsa tamamı büyük harfle yazmak yasak değildir, ancak bağırma anlamı olmadan lütfen büyük harfle yazmayınız. Argo kelime kullanımı, çok ağır olmadığı ve suç kapsamına (kurumlara veya kişilere hakaret vs.) girmediği sürece yasak değildir. Hedef göstererek, hakaret sayılabilecek ithamlar kesinlikle yasaktır. Gönderi yazım kuralları, haber verilmeksizin değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. Forum kullanıcıları, kuralların tümünden sorumludur ve haberdar oldukları varsayılır.
 9. Tüm oyunseverleri bir araya getirme amacı taşıyan ve dünyada oyuna dair her türlü içeriğin yer edinebileceği Oyun Forumları, 1 Temmuz 2019 tarihinde açıldı. Oyun Forumları, video oyunları ağırlıklı olarak her türlü oyunlar için paylaşımlar yapabileceğiniz bir sosyal portaldır. Oyun Forumları'ndaki forum bölümleri, zaman zaman güncellenerek yeni ve farklı türlerdeki oyunları da kapsayacak şekilde güncellenecek. Amacımız, tüm oyunlar hakkındaki paylaşım ve tartışmaları tek bir çatı altında toplamak. Herkese hoş geldiniz ve aynı zamanda hoş bulduk diyoruz!
×
×
 • Yeni Oluştur...