İçeriğe git
Elif COŞGUN

Dishonored’da nonlethal gameplay için power tavsiyeleri.

Tavsiye Edilen Gönderiler

Sadece ikinci göreve kadar olan kısımdan spoiler içerir.

Spoiler

 

Hapisaneden Loyalistlerin yanına geldiğinizde ve dinlemek için odanıza yönlendirildiğinizde oyun boyunca zaman zaman karşınıza çıkıp monologlarda bulunacak olan “Outsider” ile tanışıyorsunuz. Uyuyup uyandıktan sonra kendinizi bulduğunuz yeri geçmek için Outsider’ın da yönlendirmesiyle ilk doğaüstü gücünüz olan blink’i kullanıyorsunuz. Daha sonrasında oyun içerisinde bulacağınız “rune”ler sayesinde bu güçlerin yanına yenilerini katabilir ya da bunları geliştirebilirsiniz.

Kimseye zarar vermeden saklanarak oyunu tamamlamak (aynı zamanda da haritayı daha iyi tanıyıp geçmek isteyenler için) elzem olan, size çok yardımı dokunacak benim gözümde en önemli üç güç var. Blink zaten size verilen ilk ve bedava güç olmasına rağmen blink 2’yi açmak size daha esnek ve hızlı hareket sağlayan bir güç olacaktır.

 

Blink_corvo.thumb.png.3a419a80a728941c9c90110db4479b27.png

 

Darkvision duvarların arkasındakileri de (baktıkları yön ve alanı dahil olmak üzere) görmenizi sağladığından dolayı tehlikeye girmeden, sizi görmesini istemediklerinizin konumlarını göstermesiyle harika bir özellik. Darkvision 2’yi açarsanız da ortamdaki önemli eşyaları (para, kurşun, ok, oyun içerisinde kullanabileceğiniz eşyalar ve alarmlar gibi) de görmenizi sağladığı için bunu açarsanız bir süre sonra çok rahatlayacaksınız.

 

Corvo_Dark_Vision.thumb.jpg.6b82e72ee50eef6a971ee0c7f1da51fa.jpg

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş


Bu mesajın linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap

Sitede yer alan oyun içerikleri, logoları, görselleri ve her türlü materyalleri, ilgili yayıncılarının ve lisans verenlerinin ticari markaları ve telif haklarıdır. Bu internet sitesinin oyun yayıncılarıyla veya yapımcılarıyla bir bağlantısı yoktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...