İçeriğe git

Minecraft Evrenindeki İlk Gün

aliyemuratogullari

Tavsiye Edilen Gönderiler

Minecraft sürprizlerle dolu bir dünya ve tahmin ediyorum ki ilk gece oyunu hiç bilmeyenler için bol sürprizli geçiyor. İlk oynadığımda gece olup canavarlar ortaya çıktığında öylece kalakalmıştım. Şimdi bu durumu yaşamamanız için sizlere biraz tüyo vereceğiz. Elbette oyunun tüm gizemini kaçırmadan. 

Öncelikle gündüzleri Minecraft evreninde başınıza bir şey gelmez. Domuzlar, inekler, kuzular dolaşır durur. Sizde eğer oyunu ilk kez oynuyorsanız gündüzleri etrafı keşfedecek ve yeni şeyler deneyeceksinizdir. Ancak akşam olduğunda iskeletler, zombiler gibi korkunç canavarlar ortaya çıkacak ve size saldırmaya çalışacaklardır. Bunu önlemek için kendinize bir barınak yapın.

İlk gün etrafta gezip ağaçlardan odun toplayın. İlk gün için 20 odun toplamanız yeterli olacaktır. Bunları wooden planks (kereste) haline getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra kerestelerin bir kısmını çubuk haline getirin ve balta, kazma, kılıç yapın. Böylece ilk gece için gerekli eşyalara sahipsiniz.

Barınma kısmına gelecek olursak ilk gece için en ideal olanı kendinize bir mağara kazmak. Mağaranızı kazın ve etrafını kapatıp güvenli hale getirin. Unutmayın mutlaka ama mutlaka mağaranızı aydınlatabilmek için meşale yapın. Çünkü Minecraft dünyasında canavarlar karanlık olan her yerde doğabiliyor. 

İlk gecenizde mağaranızda mutlaka olması gerekenleri toparlayıp size sıralamak istiyorum. 

1- Kömür (Meşale yapmak için)

2- Et

3- Stick (Meşale, kürek, kazma, kılıç yapmak için)

Yorumun linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...