İçeriğe git

Bu oyunu oynamayanlar pişman olabilir!!!


Serdar KURDAL

Tavsiye Edilen Gönderiler

 Dishonored oyun serisi iki oyundan oluşmasına rağmen kendine ait bir atmosfer ve işlenişe sahip. Oynadığınızda hikayenin işlenişine kapıldığınız bir oyun kendisi. Oyunda ana karakterler bir baba ve kızı. Ancak burada şöyle bir ayrım var ki maalesef ikisiyle de aynı anda oynamak mümkün değil. Oyun başlangıçta bu iki karakterden birini seçmenizi istiyor. Ve seçilmeyen karakter taşlaşıyor. Ana karakterimizin amacı da seçilmeyen karakteri kurtarmak ve buna sebebiyet verenlerden intikamını almak. Oyunda kullanabileceğimiz baba karakteri yani Corvo daha mekanik özel güçlere sahipken diğer karakter olan Emily ise daha büyüsel özel güçlere sahiptir. Özellik ve kişilik bakımından iki karakter de farklı olduğu için oyun tekrar oynanabilirliğe müsait. Bunun yanında iki karakterinde benzeyen özel güçleri elbette var ancak bunlarda oyunu oynarken çok batmıyor gözümüze. 

Oyunun bir diğer güzel tarafı ise yapımcının oyunu istenilirse tamamen gizlilik içerisinde bitirilebilecek şekilde tasarlaması. Evet oyunu kimseyi öldürmeden de bitirebiliyorsunuz. Oyun size bu imkanı da sunmuş ancak özel güçleri daha efektif kullanma açısından çatışmalar daha zevkli oluyor. Tabi bu oynayan kişiye göre de değişebilir.  Eğer gerçekten bir macera oyunu arayışı içerisinde iseniz bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

 

                                                                                                            65811050eda91f39725b29a46ca7c7e68bdd7ec515ab4ef127dc96d77fab0c44_product_card_v2_mobile_slider_639.thumb.jpg.20bb03192fc5867194d1f0d3bbcbff9f.jpg

Yorumun linki
Diğer sitelerde paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız gerekli

Üye ol

Kendi üyeliğinizi oluşturun.

Yeni Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten üyeliğiniz var mı? Buradan giriş yapın.

Hemen Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...